Ceramic Pall Ring

بررسی پالرینگ های سرامیکی (Ceramic Pall Ring)

پالرینگ های سرامیکی نوعی از پکینگ برج خنک کننده کلاسیک است که از حلقه Raschig تولید می شود. معمولاً دو لایه پنجره در امتداد دیواره استوانه آن باز می شود. هر لایه دارای پنج لیگول است که محورهای حلقه را به سمت داخل خم می شوند که این ساختار حلقه شبیه پالرینگ های فلزی و پلاستیکی است. اما تفاوتی که در این بین وجود دارد، قطر و مقدار لیگولها با توجه به نوع کاربری متفاوت است. پالرینگ سرامیکی به طور گسترده ای در بسیاری از کاربردهای انتقال حرارت مورد استفاده قرار می گیرند و مقاومت بسیار خوبی در برابر اسید دارند.

به طور کلی ، ناحیه دهانه 30٪ از کل مساحت دیواره سیلندر را اشغال می کند. این طرح به جریان آزادانه بخار و مایع در این پنجره ها کمک می کند ، و از سطح داخلی حلقه استفاده کامل می کند تا توزیع بخار و مایع را بهبود بخشد. همچنین می تواند کارایی جداسازی را بهبود بخشد.

حلقه راشیگ سرامیکی یک لوله استوانه ای شکل ساده با نسبت ابعاد 1: 1 است. نسبت ابعاد به عنوان نسبت بین ارتفاع و قطر حلقه راشیگ تعریف می شود.  حلقه های Raschig عمر طولانی و هزینه مقرون به صرفه ای دارند، بنابراین امروزه هنوز در بسیاری از پلن های انتقال حرارت انبوه ، ترجیحاً برای پر کردن ستون های موجود ، استفاده می شود.

حلقه های سرامیکی

پالرینگ های سرامیکی در اندازه های گسترده ای موجود است.
اندازه های کوچک تا 8 میلی متر عمدتا به عنوان پشتیبانی کننده کاتالیزور استفاده می شوند. پالرینگ های سرامیکی 10 تا 12 میلی متر نیز به طور گسترده ای در سیستم های فیلتراسیون آب مورد استفاده قرار می گیرند. پالرینگ های بزرگتر از 25 تا 50 میلی متر به طور معمول در اسکرابرها (scrubber) و به طور عمده از استریپر (stripper) هایی که جریان گاز کمی دارند استفاده می شود. این حلقه ها همچنین می توانند برای استفاده در دما خیلی زیاد یا محیط های شیمیایی تولید شوند.

حلقه های بزرگتر از 100 تا 200 میلی متر اغلب برای مقاومت مکانیکی با یک دیواره یا ضربدرد تولید می شوند. این حلقه های تقسیم عرضی به عنوان پالرینک سرامیکی رندوم اسپلش در برج های خنک کن اسید سولفوریک استفاده می شود. حلقه ها روی تیرهای سرامیکی ایجاد می شوند تا یک شبکه مستحکم و مقاوم در برابر خوردگی و قابلیت جداسازی حرارت از آب را ایجاد کنند.

پالرینگ سرامیکی با دهانه (شبکه) های جانبی اجرا می شوند که بازدهی جداسازی را بهبود می بخشد و بنابراین انتقال جرم موثرتری را ایجاد می کند. به دلیل انحراف گاز ، افت فشار بیشتر کاهش می یابد.

پالرینگ سرامیکی

کاربردهای پالرینگ سفالی (سرامیکی)

پالرینگ سرامیکی به طور گسترده ای در برج های مختلف پکینگ برای خشک کردن ، جذب ، خنک سازی ، شستشو ، جداسازی گاز از مایع و بازسازی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.همچنین می تواند در کاربردهای پتروشیمی ، شیمیایی ، متالورژی ، گاز و اکسیژن استفاده شود.

پالرینگ سرامیک در برابر اسید و حرارت مقاومت عالی دارد. آنها می توانند در برابر خوردگی اسیدهای معدنی مختلف ، اسیدهای آلی و حلال های آلی به جز اسید هیدروفلوئوریک مقاومت کنند و می توانند در شرایط دمای بالا یا پایین استفاده شوند. در نتیجه دامنه کاربرد آنها بسیار گسترده است. بنابریان در ستون های خشک کننده ، ستون های جذب کننده ، برج های خنک کننده ، برج های شستشو در صنایع شیمیایی ، صنایع متالوژی ، صنایع گاز زغال سنگ ، صنایع تولید اکسیژن و غیره قابل استفاده است

منبع: mte

8 دیدگاه دربارهٔ «بررسی پالرینگ های سرامیکی (Ceramic Pall Ring)»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن