انواع مشکلات برج های خنک کننده

مشکلات رایج برج خنک کننده و نحوه حل آن ها

شرح انواع مشکلات رایج برج خنک کننده و چگونگی حل آن

شناخت انواع مشکلات رایج برج خنک کننده برای هر کسب کاری که با این ابزار در ارتباط است، امری ضروری می باشد . در این مقاله به انواع مشکلات و نحوه حل آن میپردازیم .

برای شرکت هایی که از برج های خنک کننده برای حذف گرما از یک فرآیند صنعتی یا خنک سازی ساختمان های بزرگ استفاده می کنند، چندین مسئله وجود دارد که می تواند در طول فرآیند تصفیه آب برج خنک کننده ظاهر شود که به طور منظم مشاهده می کنیم. از آن جا که این مسائل غالباً اتفاق می افتد، مهم است که بدانید باید مراقب چه چیزی هایی باشید، که مراقبت در آن ها باعث می شود در وقت و منابع خود صرفه جویی کنید.

در مواجه با هر نوع مشکلی که در برج های خنک کننده به وجود می آید، باید شرکتی را پیدا کنید که خدمات برج خنک کننده مناسب و با کیفیت را ارائه دهد. اگر نصب تجهیزات به صورت خوب انجام شده باشد، شما مجبور نیستید مرتبا با مشکل نگهداری روبرو شوید. کیفیت تصفیه آب برج خنک کننده بر کارایی و عملکرد، هزینه عملیاتی و هزینه تجهیزات و قابلیت اطمینان یک سیستم خنک کننده تأثیر می گذارد.

حتی هنگام نصب ماشین آلات و تجهیزات با کیفیت، طول عمر به تعمیر و نگهداری بستگی دارد. برای اطمینان از اینکه برج های خنک کننده بدون خطا کار می کنند ، باید مرتبا سرویس شوند و روند کار بررسی شود. حتی وقتی برج خنک کننده ای که نصب کرده اید از یک شرکت معتبر است، باید از آن به شیوه مناسب مراقبت کنید. شرکت تولیدی مارال ، با تکیه بر دانش به روز دنیا و با بهرمندی از متخصصات خبره، در این زمینه آماده مشاوره و ارائه انواع خدمات می باشد

برای اینکه سیستم خنک کننده شما کار آمد باشد ، مواردی وجود دارد که باید به آن ها توجه شود. باید به طور منظم مورد بازرسی قرار گیرد. تعمیر و نگهداری توسط متخصصین انجام می شود. این امر علاوه بر افزایش عمر سیستم، باعث کاهش هزینه ها و همچنین جلوگیری از بروز هر گونه مشکل جدی در سیستم می شود. این بهترین راه برای کاهش هزینه های عمده تعمیر است.

مشکلات مشترک برج خنک کننده عبارتند از:

خوردگی:

خوردگی در سیستم های خنک کننده بسیار رایج است. در وهله اول بسیاری از شرکت ها معمولاً این شرایط را نادیده می گیرند. آن ها خوردگی را به عنوان فرآیندی اجتناب ناپذیر، به ویژه در برج های خنک کننده قدیمی می پذیرند. برج های خنک کننده در فضای باز قرار می گیرند و خوردگی در برج خنک کننده نتیجه اثرات زیست محیطی است. چنین فرایندی شامل رشد میکروبیولوژیکی، رسوبات، خنک کننده هوادهی و غیره است.

با گذشت زمان، خوردگی بد تر می شود و پس از آن فراتر از ترمیم نیاز دارد. در بسیاری از موارد، قطعات برج خنک کننده باید به دلیل خوردگی تعویض شوند و در صورت عدم کارایی، تنها راه حل تغییر کل سیستم خنک کننده است. این امر همچنین بر سایر قسمت های سیستم خنک کننده تأثیر می گذارد و این بدان معنی است که هزینه بیشتری را برای تعمیر و مواجهه با خطا های عملیاتی صرف می کنید.

خوردگی در برج های خنک کننده

راه حل

پیشگیری از خوردگی بهتر است. باید یک بازرسی منظم را انتخاب کنید که بتواند مسائل کوچک منجر به خوردگی را تشخیص دهد. برای جلوگیری از آسیب بیشتر باید به مشکلاتی مانند نشت آب و سایر مشکلات مربوطه پرداخت. شما می توانید با استفاده از محلول های پوشش پلیمری با کیفیت بهتر، نگهداری مناسب، حل مسائل جزئی و بازرسی منظم در مناطقی که احتمال خوردگی بیشتری دارند جلوگیری کنید. مانند چارچوب، تابه ها، مفاصل و غیره

Scaling:

فسفات کلسیم، کربنات کلسیم، سیلیکات منیزیم و سیلیس ترکیباتی هستند که در آب وجود دارند و در آب حل نمی شوند. این ترکیبات نا محلول منجر به تشکیل رسوبات سخت در سطح تبادل حرارت سیستم می شود. چنین توسعه ای به عنوان Scaling شناخته می شود.

پوسته پوسته شدن به لوله گذاری و سطح داخلی سیستم خنک کننده آسیب می رساند. همچنین می تواند باعث کاهش کارایی برج های خنک کننده و افزایش مصرف انرژی شود.

Scaling در برج خنک کننده

راه حل

برای نگهداری برج های خنک کننده بدون کنترل و اندازه گیری چرخه کنترل ضربه ضروری است. برای کاهش اثرات Scaling نیز کنترل pH لازم است. همچنین می توانید از باز دارنده های تصفیه آب و مقیاس شیمیایی استفاده کنید. اگر مطمئن نیستید که چه نوع تصفیه آب برای کار شما ایده آل است، می توانید از تولید کننده برج خنک کننده خود مشورت بگیرید. برای رفع این نگرانی می توانید یک متخصص تصفیه آب نیز استخدام کنید.

رسوب کردن:

از جمله دیگر مشکلات رایج در برج خنک کننده ؛ رسوب گذاری است. هنگامی که مواد ناخواسته در برج های خنک کننده انباشته می شود، به عنوان رسوب شناخته می شود. جاروب کردن در سیستم های خنک کننده نه تنها نتیجه ایجاد گرد و غبار و خاک است، بلکه مواد دیگری نیز شامل آن می شود، مانند شکاف، رشد میکروبی، محصولات خوردگی، شن و ماسه و غیره.

اگر این مشکل به موقع برطرف نشود، ممکن است به موارد جدی مانند کاهش قابل توجه بازده برج خنک کننده، آسیب در عملکرد سیستم، افزایش هزینه عملیاتی و انرژی منجر شود.

انواع مشکلات برج خنک کننده - پر کردن

راه حل

برای اطمینان از جلوگیری از وقوع یافتن چنین مشکلی، نظارت منظم و دقیق ضروری است. روش های مختلفی برای حل مسئله وجود دارد که بستگی به این دارد که انواع مواد روی سطح جمع شده اند. تصفیه آب مورد نیاز است و همچنین یکی از موثرترین راه ها برای حل مشکل رسوب است. استفاده از مواد پخش کننده شیمیایی نیز راه حل خوبی است. همراه با این فیلتر های جریان جانبی و تخریب دوره ای موثر است.

آلودگی بیولوژیکی:

آلودگی بیولوژیکی یا آلودگی میکروبیولوژیکی به طور تصادفی رخ می دهد. هنگامی که میکروب ها مانند جلبک ها، قارچ ها، باکتری ها یا از طریق هوا یا از طریق ورود آب به سیستم وارد سیستم می شوند. محتوای مواد مغذی در آب با استفاده از آب، نشت فرآیند و تبخیر آب افزایش می یابد. وقتی با آب گرم ترکیب شود، محیط کاملی برای تولید و رشد میکروارگانیسم ها ایجاد می کند.

رشد باکتری ها نه تنها برای محیط زیست مضر است، بلکه بر کارایی سیستم خنک کننده نیز تأثیر می گذارد. باعث خوردگی در سیستم خنک کننده می شود. یکی از دلایل پوسته پوسته شدن در سیستم خنک کننده، رشد لایه بیولوژیکی است که منجر به مصرف بیشتر انرژی و همچنین باعث ایجاد ضرر برای سلامتی انسان می شود.

راه حل

کنترل رشد میکروب ها بهترین راه برای مقابله با این مشکل است. به محض شناسایی باکتری ها، جلبک ها و قارچ ها، باید آن ها را از بین برد. برای از بین بردن مشکل ممکن است تجزیه و تحلیل شیمیایی و میکروبیولوژیکی لازم باشد.

 

نتیجه گیری

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به دنبال تولید کنندگان برج خنک کننده با آب باشید. پس از نصب برج های خنک کننده آب با کیفیت، باید برای مشکلات ذکر شده آماده باشید. از خوردگی ، پوسته پوسته شدن و رسوب می توان جلوگیری کرد و همچنین می توان آن را کنترل کرد. سرمایه گذاری در سرویس و نگهداری ضروری است. سیستم خنک کننده را ایمن نگه می دارد و از به روز مشکلات غیر ضروری در برج های خنک کننده جلوگیری می کند.

 

منبع: towertechindia.com

1 دیدگاه دربارهٔ «مشکلات رایج برج خنک کننده و نحوه حل آن ها»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن