پالرینگ فلزی / مارال پکینگ پالرینگ

بررسی پالرینگ فلزی (Meral Pall Ring)

پالرینگ فلزی یا متال پالرینگ، نوع مهمی از پالرینگ ها است. این پالرینگ ها به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که گزینه های متنوع و مقرون به صرفه ای برای عملیات های اساسی و مهم صنعتی مانند تقطیر ، جذب و خنک کردن است – از جمله فرآیندهای با حجم بالا و دمای بالا.

پالرینگ طرحی شبیه به انگشتر Raschig دارند ، اما یک سری زبانه های داخلی که باعث بهبود جریان و کارایی بیشتر می شوند، به آن اضافه شده است.این نوع طراحی بیش از 50 سال است که مورد استفاده قرار می گیرد و در بسیاری از برنامه های صعنتی در برج های خنک کننده مورد اعتماد است.

در مقایسه با پالرینگ پلاستیکی (plastic pall ring) ، پالرینگ های فلزی مقاومت به خوردگی و زنگ زدگی بهتری دارد تا در محیط های بسیار سخت مورد استفاده قرار گیرد (منظور از محیط های سخت، منظور محل هایی که کیفیت آب مناسب نیست و رسوب و آلودگی زیاد است. همچنین برج خنک کننده مجبور به تحمل دمای فوق العاده زیاد است.)

این نوع پالرینگ، عمدتا از فولاد کربن ، فولاد گالوانیزه ، فولاد ضد زنگ ساخته می شود. پالرینگ های ساخته شده از جنس استنلس استیل (Stainless steel) که به فولاد زنگ نزن مشهور است؛ به دلیل بهترین مقاومت در برابر خوردگی و پایداری شیمیایی ، محبوب ترین و پرکاربردترین نوع پالرینگ است.

مشابه پالرینگ سرامیکی ، دو لایه پنجره روی دیواره سیلندر وجود دارد. و هر لایه دارای پنج لیگول است که به سمت داخل رینگ خم می شود.

پالرینگ فلزی / مارال پکینگ پالرینگ

تطبیق پذیری استثنایی پالرینگ های فلزی ، آنها را به گزینه ای عالی برای بسیاری از فرآیندهای صنعتی تبدیل می کند – به ویژه مواردی که هم به افت فشار کم و هم به ظرفیت بالایی نیاز دارند. پالرینگ های فلزی را در ستون های تقطیر ، برج واکنش ، برج خاموش کن و سایر ظروف عظیم صنعتی پیدا خواهید کرد.

پالرینگ فلزی را میتوان در سایز های مختلفی به صورت سفارشی آماده کرد

مواد تشکیل دهنده اصلی: فولاد کربن ، فولاد ضد زنگ ، مونل ، تیتانیوم ، آلومینیوم و بسیاری دیگر از فلزات آلیاژ بالا و دوبلکس.
قطر: 16 میلی متر ، 25 میلی متر ، 38 میلی متر ، 50 میلی متر ، 76 میلی متر و 90 میلی متر.
ضخامت: 0.3 میلی متر ، 0.4 میلی متر ، 0.5 میلی متر ، 0.6 میلی متر ، 0.7 میلی متر ، 0.8 میلی متر ، 0.9 میلی متر و 1.0 میلی متر.

سایز های متفاوت پالرینگ فلزی

ویژگی های متال پالرینگ 

ظرفیت بارگیری و توان بالا
تحمل افت فشار کم
ظرفیت تفکیک مایع و گاز خوب و راندمان بالا
مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی.
مقاومت به مواد شیمیایی اسید ، قلیایی ، نمکی و سایر مواد شیمیایی.
مقاومت حرارتی.
ظرفیت مکانیکی بالا و احتمال شکستگی کمتر.
اندازه های مختلف و قابلیت سفارشی سازی بالا.

 

کاربردهای پالرینگ فلزی

تفکیک و جذب در فشار جو.
در برج هایی که افت فشار در خلا بسیار مهم است.
برنامه های پاک کردن بخار.
برنامه های خنک کننده تماس مستقیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن